Küçük Çocuk Odalarına Çözümler...

Ev almak isteyenler emlakçı emlakçı gezip bir çok eve götürülürler. Maalesef yeni yapılan birçok evin boyutu bizi mutsuz ediyor. O kadar küçük odalarla karşılaşıyoruz ki evin diğer bölümlerini beğensek bile haklı olarak evi almaktan vazgeçebiliyoruz.

Yakında yapılan evler kapsül evlerle yarışacak gibi geliyor bana. Daha bu boyutta değiliz ama hızla artan nüfus ve yoksulluk bu sonucun kaçınılmaz olduğunu gösteriyor
Bana göre mobilya sektörü ile Müteahhit firmalar birlikte çalışmalı. Mesela her firmanın özellikle yeni evli çiftleri yönlendireceği özel mobilyacılar olmalı. Odaların boyutlarına göre özel alternatiflerin olduğu kataloglar bulundurmalı bu mobilyacılar.

Devasa boyuttaki mobilyalar bu minicik odalara pek uymuyor maalesef. Arada bana göre çok büyük uyumsuzluklar mevcut.

Hayalleri bırakıp gerçeğe dönecek olursak, Evler git gide küçülüyor. Bunu kabul etmemiz lazım. E ne yapalım o evi almayalım mı? En küçük olan odada yine maalesef ki çocuklara veriliyor. Çocuklara alınan odalar özel yaptırılmalı, Çocuk sayısına göre projelendirilmeli. Yoksa mevcut mobilya sektörü ile çıkılan yol çoğu zaman hüsranla sonuçlanabiliyor.
 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder